Kas sinu ripsmeliim on minimaalse riskiga?

Ripsmepikenduste paigaldamine on muutunud populaarseks iluteenuseks, kuid selle protsessi käigus kasutatavad ripsmeliimid võivad sisaldada mitmeid kahjulikke kemikaale, mis võivad mõjutada nii kliendi kui ka tehniku tervist. Siin on mõned peamised ained, mida sageli leidub ripsmeliimides, ja nende võimalikud tervisemõjud.

 

Anhydridid

Anhydridid on kemikaalid, mida kasutatakse ripsmeliimides nende tugeva nakkuvuse tõttu. Need võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone ja hingamisprobleeme. Tavalised anhydridid, mida võib leida ripsmeliimides, hõlmavad maleiinhappe anhüdriidi ja ftalanhüdriidi.

Allergilised Reaktsioonid: Inimesed, kes on tundlikud anhydridide suhtes, võivad kogeda silmade punetust, sügelust, vesistamist ja turset.

• Hingamisprobleemid: Sissehingamisel võivad anhydridid ärritada hingamisteid, põhjustades köha, kurguvalu ja raskematel juhtudel astma sümptomeid.

 

Ftaladid

Ftaladid on plastifikaatorid, mida kasutatakse sageli liimide koostises, et suurendada nende painduvust ja vastupidavust. Kuid nende kemikaalide olemasolu ripsmeliimides võib olla murettekitav, kuna ftalaadid on tuntud endokriinsüsteemi kahjustajad.

• Hormoonsüsteemi Mõju: Ftaladid võivad häirida hormonaalset tasakaalu, põhjustades reproduktiivseid probleeme ja arenguhäireid.

• Võimalik Kantserogeensus: Mõned uuringud viitavad, et ftalaadid võivad olla seotud suurenenud vähiriski tekkega pikaajalise kokkupuute korral.

 

Formaldehüüd

Formaldehüüd ja selle vabastajad on tavaliselt kasutatavad säilitusained ja desinfektsioonivahendid ripsmeliimides. Kuigi need aitavad pikendada liimi säilivusaega, on formaldehüüd tuntud kantserogeen. Üldiselt kaasaegsed liimid enam lisatud formaldehüüdi ei sisalda, kuid tsüanoakrülaadi polümiseerumise käigus vabaneb formaldehüüd. Teen sellest eraldi postituse.

• Kantserogeensus: Rahvusvaheline Vähiuuringute Agentuur (IARC) klassifitseerib formaldehüüdi inimesele kantserogeenseks, kuna see võib põhjustada nina-neeluvähki ja leukeemiat.

• Allergilised Reaktsioonid ja Nahadefektid: Formaldehüüd võib põhjustada tõsiseid allergilisi nahareaktsioone, sealhulgas dermatiiti ja silmade ärritust.

 

Tolueen

Tolueen on orgaaniline lahusti, mida leidub mõnedes ripsmeliimides. See võib olla ohtlik sissehingamisel või kokkupuutel nahaga.

• Närvisüsteemi Mõju: Tolueeni sissehingamine võib põhjustada peavalu, pearinglust, iiveldust ja isegi teadvusekadu. Pikaajaline kokkupuude võib kahjustada närvisüsteemi.

• Reproduktiivtervise Probleemid: Tolueen on seotud reproduktiivtervise probleemidega, sealhulgas sünnidefektide ja arenguhäirete riskiga.

 

Polüisotsüanaadid

Polüisotsüanaadid on kemikaalid, mida kasutatakse ripsmeliimides nende tugeva nakkumisvõime tõttu. Need võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone ja hingamisprobleeme.

• Allergilised Reaktsioonid: Polüisotsüanaadid võivad põhjustada nahalööbeid, sügelust ja punetust.

• Hingamisprobleemid: Sissehingamisel võivad need kemikaalid põhjustada astma sümptomeid ja hingamisraskusi.

 

N-Metüül-2-pürrolidoon (NMP)

N-Metüül-2-pürrolidoon (NMP) on lahusti, mida kasutatakse ripsmeliimides, et parandada nende koostisainete lahustumist. NMP on tuntud oma kahjulike tervisemõjude poolest.

• Reproduktiivtervise Probleemid: NMP on seotud sünnidefektide ja arenguhäirete riskiga.

• Nahk ja Hingamisprobleemid: Kokkupuude NMP-ga võib põhjustada nahaärritust ja hingamisteede ärritust.

 

Phthalic Anhydride

Phthalic Anhydride on teine tavaline kemikaal, mida leidub ripsmeliimides. See võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, eriti allergikutele.

• Hingamisteede Ärritus: Sissehingamisel võib põhjustada köha, hingeldust ja kurguärritust.

• Allergilised Reaktsioonid: Nahaga kokkupuutel võib põhjustada punetust, sügelust ja löövet.

 

Hüdrokinoon

Hüdrokinoon on kemikaal, mida kasutatakse mõnedes liimides nende stabiliseerimiseks. See aine on tuntud oma potentsiaalsete kahjulike tervisemõjude poolest.

• Kantserogeensus: Hüdrokinoon on klassifitseeritud potentsiaalse kantserogeenina, mis tähendab, et see võib suurendada vähiriski.

• Nahkadefektid ja Allergiad: Kokkupuude hüdrokinooniga võib põhjustada nahaärritust, allergilisi reaktsioone ja isegi kroonilist nahakahjustust.

Kuidas Vältida Kahjulikke Mõjusid?

• Lugege Toote Silte: Valige ripsmeliimid, mis on märgistatud “formaldehüüdivabad”, “ftalaadivabad”, “tolueenivabad”, “NMP-vabad”, “polüisotsüanaadivabad” ja “hüdrokinoonivabad”.

• Kasutage Ventilatsiooni: Veenduge, et ruum, kus ripsmepikendusi paigaldatakse, on hästi ventileeritud, et vähendada kahjulike aurude sissehingamise riski.

• Kandke Kaitsevahendeid: Nii tehnik kui ka klient peaksid kaaluma kaitsevahendite, nagu maskide ja kinnaste, kasutamist, et vähendada otsest kokkupuudet kemikaalidega.

 

Kokkuvõte

Ripsmeliimides sisalduvad kemikaalid, nagu anhydridid, ftalaadid, formaldehüüd, tolueen, polüisotsüanaadid, N-metüül-2-pürrolidoon (NMP), ftalaanhüdriid ja hüdrokinoon, võivad omada tõsiseid tervisemõjusid. Teadlikkus nende ainete olemasolust ja aktiivne nende vältimine võivad aidata kaitsta nii ripsmepikenduste tehnikute kui ka klientide tervist.

Viited:

1. Rahvusvaheline Vähiuuringute Agentuur (IARC)

2. USA Keskkonnakaitse Agentuur (EPA)

3. Centers for Disease Control and Prevention (CDC)

4. National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH)

5. Occupational Safety and Health Administration (OSHA)

6. American Cancer Society

7. National Toxicology Program (NTP)

8. European Chemicals Agency (ECHA)

KVBeauty kvaliteetsed liimid leiat siit:

Shopping Cart